Powrót

Proces windykacji


Z nieterminowymi płatnościami zmaga się coraz większa liczba przedsiębiorców. W znacznym stopniu utrudnia to planowanie i realizacje inwestycji, uniemożliwia sprawne zarządzanie zasobami firmy, a nawet może wpłynąć na ciągłość finansową i opóźniać realizację płatności. Kancelaria prawna Ubi-Ius z siedzibą w Lublinie zajmuje się odzyskiwaniem należności od dłużników.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Proces windykacji

jak wygląda odzyskiwanie długów

Pomoc prawna w takiej sytuacji polega na formułowaniu wezwań i pozwów o zapłatę, również za pomocą elektronicznego postępowania upominawczego. Celem wystosowania powództwa jest otrzymanie nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym lub w postępowaniu upominawczym i nakazowym. Kolejnym etapem windykacji jest opatrzenie dokumentu klauzulą wykonalności i skierowanie jej do egzekucji komorniczej. Następnie należy złożyć wniosek o rozpoczęcie egzekucji. Od tego momentu zaczyna się współpraca z komornikiem.

W celu uzyskania wysokiej skuteczności reprezentujemy naszych klientów na wszystkich etapach prowadzonych działań. Na bieżąco informujemy klienta o wszelkich przeprowadzanych czynnościach i efektach procedury windykacyjnej. Pierwszym etapem dochodzenia należności jest przedsądowe wezwanie do zapłaty, a w sytuacji, gdy dłużnik nie wyraża zgody, należy rozpocząć postępowanie sądowe. Reprezentujemy naszych klientów w trakcie postępowania, aby jak najbardziej efektywnie wyegzekwować wierzytelności.

Jakie wykonujemy czynności w ramach usługi windykacji należności?

  • sporządzenie przedsądowego wezwania do zapłaty,
  • wniesienie pozwu o zapłatę do sądu,
  • reprezentowanie klienta w trakcie trwania procesu – obecność prawnika na rozprawie, sporządzanie pism procesowych,
  • ustalenie sytuacji majątkowej dłużników,
  • regularny monitoring przebiegu sprawy w celu umożliwienia jak najszybszych reakcji,
  • prowadzenie postępowania od samego początku aż do całkowitego zakończenia.

inne obszary działalności ubi ius

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie

Windykacja długów i należności

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!