Powrót

Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym


Windykacja należności od przedsiębiorstw, firm i nieuczciwych kontrahentów zdecydowanie nie jest jedną z prostych spraw. W takiej sytuacji niejednokrotnie najważniejsze jest zdecydowane i jak najszybsze podjęcie odpowiednich czynności. Zwlekanie i brak konkretnej reakcji może dla dłużnika oznaczać, że nie mamy zamiaru upominać się o należności. Z kolei skierowanie problemu do rozwiązania przez profesjonalną kancelarię prawną, będzie okazaniem stanowczej i jednoznacznej woli jak najszybszego odzyskania pieniędzy. Pokaże dłużnikowi, że nie zamierzamy dłużej czekać na swoją własność i podejmujemy wszelkie legalne kroki prawne zmierzające do rozwiązania problemu.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Skuteczne odzyskiwanie należności i długów w tym przygotowywanie pozwu o zapłatę w postępowaniu nakazowym

Kancelaria Windykacyjna UBI IUS

Postępowanie nakazowe to jeden ze sposobów na odzyskanie należnych pieniędzy w sądzie. Takie postępowanie ma miejsce najczęściej wtedy, kiedy dochodzi do nieporozumienia lub sporu w sprawach biznesowych, np. pomiędzy firmą a klientem. Główną przyczyną tego typu sporów są nieopłacone faktury czy innego typu zaległości finansowe. Właśnie w takich sytuacjach można wszcząć postępowanie nakazowe.

Kluczowym warunkiem, który pozwoli na wszczęcie sprawy w postępowaniu nakazowym, jest możliwość przedstawienia odpowiedniego materiału dowodowego, który będzie podstawą do wydania przez sąd nakazu zapłaty. Do pozwu można załączyć kilka rodzajów dokumentów, takich jak na przykład akt notarialny, wyciąg z konta bankowego, czy wezwanie dłużnika do zapłaty z pisemnym oświadczeniem o uznaniu długu.

Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym można złożyć zarówno w sądzie okręgowym, jak i w sądzie rejonowym. Miejsce składania pozwu zależy od rodzaju konkretnej sprawy. Jeśli pozew będzie sporządzony prawidłowo, będą dołączone do niego odpowiednie dokumenty oraz zostanie uiszczona odpowiednia opłata od pozwu, zostanie on rozpatrzony przez sąd. W celu uniknięcia błędów podczas sporządzania pozwu o zapłatę w postępowaniu nakazowym najlepiej skorzystać z wykwalifikowanej pomocy prawnej adwokata. Jeśli wszystkie wymagania zostaną spełnione, sąd wyda nakaz zapłaty. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się także rozprawa w sądzie.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy adwokata lub radcy prawnego podczas składania pozwu o zapłatę w postępowaniu nakazowym, możesz skorzystać z usług Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Z przyjemnością udzielimy kompleksowej pomocy w sprawach, takich jak pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym oraz w wielu innych. Zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

 

Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

inne obszary działalności ubi ius

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie

Windykacja długów i należności

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!