Powrót

Ściąganie długów, firma windykacyjna Lublin


Kancelaria prawna z Lublina Ubi Ius oferuje pomoc prawną w kompleksowym rozwiązywaniu kwestii związanych z windykacją długów. Zajmujemy się odzyskiwaniem należności, które wynikają z niedotrzymania umów, nieopłacania faktur, kar umownych, zaległych pożyczek, zaległości czynszowych i innych. W trakcie bezpośredniego spotkania z prawnikiem wyjaśniane są wszelkie kwestie dotyczące konkretnej sprawy, a następnie wspólnie z dłużnikiem ustalana jest strategia prowadzonych działań. Najczęściej obejmuje ona trzy etapy postępowania – przedsąsdowe, sądowe oraz egzekucję komorniczą.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Ściąganie długów - firma windykacyjna w Lublinie

odzyskiwanie długów Lublin

Własna działalność gospodarcza to zajęcie, które wielu osobom pozwala rozwinąć skrzydła i podążać za własnymi marzeniami. Jednak jak każda praca, także i ta wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Jednym z nich jest często pojawiający się problem ze ściąganiem długów i należności od kontrahentów zalegających z opłatami. Odzyskiwanie własnych pieniędzy bywa procesem skomplikowanym i długotrwałym. Zwykle wiąże się z wieloma trudnościami i niedogodnościami. Jednak nie warto odpuszczać. Jeśli działania na własną rękę nie przynoszą spodziewanych rezultatów, lepiej skorzystać z pomocy firmy windykacyjnej.

Brak regulowania należności na czas przez dłużników nieuchronnie powoduje utratę płynności finansowej firmy. To z kolei może wiązać się z poważnymi problemami i niewypłacalnością samego przedsiębiorcy, który na czas nie zadbał o ściągnięcie długów. Oczywiście właściciel biznesu nie musi korzystać z zewnętrznej pomocy, jednak powinien zdawać sobie sprawę, że samodzielne odzyskiwanie należności to wymagające zadanie. Trzeba liczyć się z koniecznością wielokrotnego dzwonienia i monitowania dłużnika, wizytami w jego siedzibie, wysyłaniem wezwań do zapłaty czy wreszcie z przygotowaniem i złożeniem pozwu do sądu, a następnie uczestniczeniem w rozprawach.

Jednak ściąganie długów można również powierzyć specjalistom z firmy windykacyjnej. Takie rozwiązanie pozwoli oszczędzić czas i pieniądze. Chociaż bowiem za usługę trzeba będzie zapłacić, to jednak skuteczność profesjonalnych prawników jest większa i zwykle szybciej udaje im się uporać z problemem.

Na początku współpracy z firmą windykacyjną trzeba będzie przedstawić dokumenty potwierdzające zasadność roszczeń. W przypadku przedsiębiorców jest to zwykle wystawiona faktura lub rachunek, który nie został we wskazanym w dokumencie terminie uregulowany przez kontrahenta. Następnie dobiera się typ windykacji odpowiedni dla danej sprawy. Skuteczne ściągnięcie długu może zostać przeprowadzone na dwa sposoby: poprzez windykację polubowną lub sądowo-egzekucyjną.

inne obszary działalności ubi ius

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie

Windykacja długów i należności

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!