Powrót

Windykacja Lublin


Windykacja jest jednym z tych postępowań, które są wymagające i ciężkie zarówno dla osoby zadłużonej, jak i wierzyciela. Dotyka tematyki finansowej, która bardzo często budzi skrajne emocje. Wielu przedsiębiorców, którzy chcą odzyskać należne im pieniądze, decyduje się na skorzystanie z pomocy doświadczonej kancelarii prawnej, na przykład Ubi Ius z Lublina. Usługi świadczone przez taki podmiot gwarantują szybkie rozwiązanie sprawy, wykorzystując adekwatne i legalne sposoby. To również pewność współpracy z profesjonalistami, uczciwości i bezpieczeństwa prowadzonych działań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Windykacja Lublin

odzyskiwanie należności w Lublinie

Windykacja to zbiór określonych czynności, w których skład wchodzą działania prawne, faktyczne i procesowe. Celem windykacji jest wywiązanie się przez dłużnika z zobowiązań wobec wierzyciela. Windykacje rozróżniamy na polubowne i sądowe. Pierwszy rodzaj to przede wszystkim kontrola regularnej spłaty długu i wysyłanie ponagleń w przypadku opóźnień. Windykacja sądowa skupia się na uzyskaniu wyroku sądowego lub nakazu zapłaty, będących podstawą do wszczęcia egzekucji komorniczej. Po ten rodzaj windykacji sięga się zwykle dopiero wtedy, gdy próby polubownego rozwiązania problemu nie przynoszą efektu.

Współpracując z kancelarią Ubi Ius z Lublina, efektywność prowadzonych działań można znacznie zoptymalizować, a tym samym skrócić czas potrzebny na odzyskanie należności. Wieloletnie doświadczenie prawników pozwala prowadzić czynności kompleksowo i podejmować działania zmierzające do jak najszybszego odzyskania długu.

Podejmując się windykacji przedsądowej, analizujemy również przesłanki dotyczące ewentualnego zgłoszenia upadłości dłużnika, oceniamy regularność spłat zobowiązań i reagujemy w przypadku zaniechań. Zajmujemy się przygotowywaniem pozwów w postępowaniu uproszczonym, upominawczym oraz nakazowym. Reprezentujemy wierzyciela i w jego imieniu występujemy w postępowaniu sądowym i klauzulowym. Podejmujemy działania, mające wyjawić rzeczywisty majątek dłużnika. Aktywnie współpracujemy z kancelariami komorniczymi, co w znaczący sposób wpływa na szybkość odzyskiwania wierzytelności.

inne obszary działalności ubi ius

Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie

Windykacja długów i należności

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!